Výlet mateřské školy do Frymburku

03.07.2015 16:19

Ve středu 24. června 2015 se konečně umoudřilo počasí a děti ze školky mohly vyrazit na výlet do Frymburku. Nejprve jsme se svezli převozem na Frýdavu a zpět. Jako poděkování za příjemnou plavbu zazpívaly děti „převozníkům“ námořnickou písničku.

Paní učitelka Markétka nám přinesla ukázat velký klíč od kostelních dveří, kterým nám otevřela, my vstoupili dovnitř, kostel si prohlédli a také společně i zazpívali za doprovodu varhan. Na ně nám krásně zahrála paní učitelka Alenka. Po nevšedním zážitku z kostela jsme vyrazili k hasičské stanici, kde už nás netrpělivě vyhlíželi hasiči. Ukázali nám a předvedli všechna svá vozidla, pomůcky, výstroj, nářadí a vlastně vše, co ke své práci potřebují. Děti si vše prohlédly a dokonce i vyzkoušely stříkání hasičskou hadicí. Naše návštěva se obohatila o prohlídku sanitky. Všichni hasiči i ostatní pracovníci záchranného systému ochotně odpovídali našim zvídavým dětem na jejich někdy až všetečné otázky. :-) Za což jim moc děkujeme! Jako vzpomínku na naši návštěvu a dík za jejich práci děti hasičům předaly velký obraz hasičského auta, který ve školce společně namalovaly. Pak už zbývalo jen zaskotačit si na novém dětském hřišti za frymburskou školou. Plni nových zážitků a dojmů jsme se unaveni a hladoví opět vrátili do naší školy, kde jsme doplnili hladová bříška a ulehli k odpolednímu spánku.       

 

—————

Zpět


Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou 38
382 78ředitelna: 380 736 273
mateřská škola: 776 472 625
školní družina: 606 116 221
jídelna: 380 736 278
jídelna mobil: 777 417 545Něco málo o nás

Základní škola Lipno nad Vltavou je malotřídní základní škola. Děti z 5 ročníků jsou rozděleny do 3 tříd. Zároveň provozujeme také mateřskou školu, kde jsou v provozu dvě třídy.